Jak konserwować dachy płaskie?

Konserwacja dachu płaskiego pozwala na uniknięcie uszkodzeń czy awarii, które mogą nastąpić na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych. Dzięki właściwej konserwacji, dach jest bardziej trwałą konstrukcją.

Konserwacja membraną płynną
Obecnie, jednym z popularniejszych materiałów pozwalających na konserwację dachu płaskiego, jest membrana płynna. Pozwala ona, przy stosunkowo niskich kosztach, pozbyć się wszelkich nieszczelności. Wykorzystywanie płynnej membrany dachowej daje możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Doskonale sprawdzi się zarówno w nowych konstrukcjach, jak i przy renowacji starszych dachów. Bezszwowa powłoka może być aplikowana od razu na starą powierzchnię. Dzięki swojej płynnej formie, bez trudu rozprowadza się po wszelkich nieszczelnościach. Niska masa nie obciąża konstrukcji, a specyfika płynnej membrany sprawia, że doskonale przylega do każdego podłoża.

Praca dla specjalisty
Niezależnie od wybranego materiału, nawet jeśli jest to płynna membrana, prace konserwacyjne powinna przeprowadzić firma specjalizująca się w tego rodzaju działaniach. Jeśli dach jest budowany od podstaw, najlepiej by konserwację przeprowadziły osoby zajmujące się jego budową. Natomiast, gdy dach wymaga renowacji, również należy zatrudnić specjalistów, którzy pomogą w przeprowadzeniu konserwacji. Choć praca ta pozornie nie wydaje się skomplikowana, to w rzeczywistości wymaga doświadczenia i wiedzy. Dodatkowo należy ocenić czy wybrane rozwiązanie sprawdzi się na dachu płaskim i na konkretnym podłożu. Jeśli nie zostanie dobrze dobrane wówczas nie spełni swoich funkcji, a całą pracę trzeba będzie wykonać ponownie.

Zawsze warto zrobić
Konserwacja, choć dla wielu wydaje się działaniem zbędnym, nie powinna być pomijana. To dzięki niej, nawet wysokiej jakości materiały, zachowają swoją trwałość i właściwości przez dłuższy czas. W ten sposób też eliminuje się ryzyko występowania jakichkolwiek nacieków czy przedostawania się w poszczególne warstwy dachu wilgoci. Dzięki temu, materiały dłużej zachowają swoją trwałość, a dach sam w sobie będzie dobrze zabezpieczony. Dlatego też nawet, jeśli nie dysponuje się odpowiednimi środkami, warto zdecydować się na konserwację dachu płaskiego.

Choć na rynku pojawia się wiele preparatów pozwalających na przeprowadzenie konserwacji dachu płaskiego, to wydaje się, że membrana płynna najlepiej wykona swoje zadanie. Cały proces zajmuje mało czasu, a do tego pozwala na usunięcie wszelkich pęknięć czy nierówności, które w przyszłości mogą przyczynić się do uszkodzenia konstrukcji dachu lub sprawią, że dach będzie przeciekał.

Wcześniejszy post
Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *