Renowacja dachów na papie membranami płynnymi

Posiadając na budynku dach płaski od lat, z czasem wymagana jest jego modernizacja. W zależności od stanu poszczególnych warstw, nie zawsze trzeba budować dachu od podstaw. Czasem wystarczy renowacja.

Membrana płynna i jej działanie
Membrana płynna w procesie renowacji dachu płaskiego aplikowana jest najczęściej na dwa sposoby. Jeden z nich to aplikacja natryskowa, natomiast drugi to aplikacja wałkiem. Wybór odpowiedniej metody jest uzależniony od dostępności dachu oraz od poziomu zniszczeń, jakie przez lata pojawiły się na dachu płaskim. Dzięki płynnej formule materiał łatwo rozprowadza się po całym dachu. Niezależnie od podłoża (metal, papa, dachówka, PCV, EPDM, itp.) membrana bez problemów przylega do każdej nawierzchni. Krótki czas wiązania sprawia, że prace renowacyjne można zakończyć w krótkim czasie. Jej elastyczność i jednolitość pomaga w pokryciu wszelkich pęknięć czy odprysków, które mogą pojawić się na powierzchni wymagającej renowacji.

Zalety membrany przy renowacji
Jedną z podstawowych zalet membrany płynnej jest jej konsystencja. Dzięki płynności łatwo ją można rozprowadzić po całej, odnawianej powierzchni. Nawet, jeśli pojawiają się niewielkie uszkodzenia czy pęknięcia, to płynna konsystencja dotrze do każdego takiego miejsca. Jest to rozwiązanie, które jest odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Nie ulega zniszczeniu w wysokich czy niskich temperaturach, a także przy intensywnych lub ciągłych opadach deszczu. Dlatego też, niezależnie od pogody, dach odnawiany przy pomocy membrany płynnej zachowa trwałość na lata. Jest to również produkt bardzo elastyczny i jednolity. Bez większych problemów dociera nawet w najmniej dostępne miejsca i dopasowuje się w taki sposób, by zakryć pojawiające się pęknięcia. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że membrana płynna jest bezspoinowa oraz bezszwowa. W ten sposób zmienia się w gumowatą powłokę i nie ma żadnych łączeń. Nie pojawiają się zatem miejsca, w których mogłyby powstać jakiekolwiek nieszczelności. Dlatego też wybierając membranę płynną, renowacja może zostać przeprowadzona szybciej. Jest też o wiele bardziej dokładna niż inne rozwiązania, które mogą być stosowane przy tego rodzaju pracach.

Decydując się na renowację dachu przy pomocy membrany płynnej oszczędza się czas i pieniądze. Jej zastosowanie pozwala na to, by wyeliminować wszelkie pęknięcia, uszkodzenia czy też rozwarstwienia. Dzięki temu, dach jeszcze przez lata utrzyma szczelność na właściwym poziomie.

Następny post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *